آخرين خبرها
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۲۰ : ۱۷

تجربه بازی، ماموریت تولیدکنندگان اسباب‌بازی
نشست «بررسی راهکارهای تولید اسباب‌بازی با رویکرد اقتصادی» با سخنرانی تولیدکنندگان حوزه‌ی اسباب‌بازی برگزار شد. در این نشست سخنرانان بر برابری نظام تولید و توزیع، کیفیت بخشی محصول و تخصص‌گرایی تاکید کردند.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۲۰ : ۵

نشست‌های علمی جشنواره اسباب‌بازی به بار می‌نشیند
در روز پایانی سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی طراحان برتر اسباب‌بازی با تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران دیدار می‌کنند.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۹ : ۵۶

توانمند سازی زنان با یک کلاف، یک عروسک
اگر تا امروز عروسک‌های بافتنی شما را به یاد ماسوله و عروسک‌های بافتنی آن شهرک تاریخی می‌انداخت، اما امروز اگر گذرتان به سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی افتاد، غرفه «عروسک‌های بافتنی عسل» یاد ماسوله را برایتان زنده می‌کند، هر چند که بافنده و طراح این عروسک‌ها معتقد است که کیفیت عروسک‌هایش به مراتب از آن عروسک‌ها بهتر است.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۹ : ۴۶

«دارک» فرش‌بافی را به کودکان می‌آموزد
موسسه شروین البرز با تولید اسباب‌بازی «دارک» علاوه بر آموزش قالی‌بافی به کودکان، این سنت دیرینه را برای نسل‌های جدید زنده کرده است.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۶ : ۱۱

خطای دیدتان را با یک بازی بسنجید!
غرفه‌ی محصولات امید در سومین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی با ارایه بازی فکری برای کودکان سه سال به بالا امکان سنجش خطای دید و بالا بردن قدرت ادراک تصویری را فراهم کرده است.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۵ : ۵۵

عروسک‌های سازگار با محیط زیست از خراسان جنوبی آمد
عروسک‌های بومی دست‌ساز زنان روستایی خراسان‌جنوبی که نشان دهنده‌ی آداب و رسوم و نوع پوشش این منطقه هستند با مواد اولیه برگرفته از دل روستا تهیه می‌شود. این عروسک‌ها سازگار با محیط زیست است و برای زنان روستایی اشتغال ایجاد کرده‌اند.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۵ : ۴۹

قدیمی‌ترین عروسک ایلامی در تهران
مالوکان قدیمی‌ترین عروسک ایلامی است که هویت آن در غرفه‌ی «محله‌ی اسباب‌بازی» از سوی مربی مسوول مرکز شماره‌ی دو کانون ایلام معرفی و ساخت آن آموزش داده می‌شود.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۵ : ۹

تقویت پرسش‌گری؛ اولین هدف غرفه مرکز تجربیات و ایده‌های نو
آب در هاون کوفتن، مرغ همسایه غاز است، مشکلات داوری در فوتبال و... فکر کنید قرار باشد این مفاهیم را به شکلی قابل رسم درآورید. در واقع شما اگر چیزی بسازید که کسی را به یاد موارد گفته شده بندازد، توانسته‌اید یک ذهنیت را به عینیت تبدیل کنید.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۳ : ۴۴

بر اساس علم هیدرودینامیک ربات بسازید
«روبو هیدرو» یک ربات بازوی هیدرولیکی است که امکان آموزش علم هیدورلیک و مکانیک را برای کودکان 6 سال به بالا در قالب ساخت ربات و به صورت پازل فراهم می‌کند.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۲ : ۳۶

صفر تا صد تولید یک عروسک در یک کارگاه
در سومین روز از جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کارگاهی با عنوان «طراحی تا آماده‌سازی تولید یک عروسک» برگزار شد.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۲ : ۷
مدرس کارگاه آموزشی:
کانون سردمدار قصه‌گویی در ایران است
یک نویسنده و روزنامه‌گار، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان را سردمدار قصه‌گویی در کشور دانست که ترویج و آموزش قصه‌گویی را در سطح وسیع به ویژه در مراکز فرهنگی‌هنری خود به خوبی و در حد مطلوب انجام می‌دهد.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۲ : ۴

سومین سال حضور امید و آرزو در جشنواره ملی اسباب‌بازی
اگر در طول سه سال گذشته از جشنواره ملی اسباب‌بازی دیدن کرده باشید حتما با دو عروسکی که حالا سری در میان سرها درآورده‌اند، حتما آشنا شده‌اید، «امید و آرزو» امسال برای سومین بار در جشنواره ملی اسباب‌بازی در غرفه «گروه هنری بلوط» میزبان کودکان شما هستند.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۱ : ۵۶

داوری سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی به پایان رسید
کمیته داوری سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی 28 مرداد از ایده‌های نو، طرح‌های ثبتی و یا اسباب‌بازی‌های دارای مجوز تولید تقدیر می‌کند.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۱ : ۵۳

آموزش ساخت عروسک‌های انگشتی در «محله اسباب بازی»
کودکان 5 تا 7 سال ساخت عروسک‌های انگشتی را در سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی یاد می‌گیرند.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۱ : ۴۳
معاون توسعه و مدیریت منابع کانون:
به فکر غذای فکر کودکان باشیم
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نقش حمایتی، نظارتی، پژوهشی خود تاکید داشته و اقدام‌های خود را برای عرضه‌ی سراسری کالاهای فرهنگی آغاز کرده است.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۱ : ۲۱

بازی به مثابه رسانه است
کارشناس ارشد طراحی صنعتی معتقد است بازی در کنار سایر رسانه‌ها خودش یک رسانه است که این انتقال مفهوم را به صورت جذاب‌تر و جمعی به افراد منتقل می‌کند.
۱۳۹۶/۵/۲۷- ۱۱ : ۱۷

سازگاری شاخصه‌ی طراحی اسباب‌بازی ایرانی
در نشست تخصصی سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی از سازگاری به عنوان ویژگی اصلی طراحی ایرانی یاد شد.
۱۳۹۶/۵/۲۶- ۱۷ : ۱۴
رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی خبر داد:
بررسی آزمایشگاهی کیفیت اسباب‌‌بازی‌ها در جشنواره کانون
نمونه‌هایی از اسباب‌بازی‌های ارایه شده در سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی از سوی کارشناسان متخصص مورد بررسی و کنترل کیفی قرار می‌گیرد.
۱۳۹۶/۵/۲۶- ۱۶ : ۵۵
معاون تولید کانون خبر داد:
سرانه‌ی مصرف اسباب‌بازی در کشور زیر 5 دلار در سال
سرانه‌ی مصرف اسباب‌بازی در کشور به‌طور تقریبی زیر پنج دلار در سال است که این رقم در کشورهای پیشرفته بالای 350 دلار است.
۱۳۹۶/۵/۲۶- ۱۶ : ۲

عروسک‌های کرمانشاه در جشنواره اسباب‌بازی معرفی می‌شود
مربیان کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان شیوه‌ی ساخت عروسک‌های بومی کرمانشاه را در روزهای برگزاری سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهند.